2018 için

İnşaAllah önümüzdeki günlerin planlarından bahsedelim mi?
Aslında mesele 2017-2018 meselesi değil. Takvimden bir yaprak eksilmesi, ömürden bir yıl daha gitmesi demek şüphesiz. Bize düşen yarınımızı dünümüzden daha güzel yaşama gayreti.

Ben Allah izin verir de erersem 2018’de fikri açıdan beni geliştirecek kitaplar okumak istiyorum. Kendimi tanımama yardımcı olacak, bana duyarlılık kazandıracak, sorgulatacak.. Kendimce ufak tefek bir liste yaptım. Birazı epeydir okumak istediklerim, birazı güzel kardeşlerimin tavsiyeleri. Sezai Karakoç, Rasim Özdenören, Nurettin Topçu, Cahit Zarifoğlu, Cemil Meriç, Aliya İzzetbegoviç ekledim listeye. Bu kadar mı? demeyin. Çünkü bu alanda okunacak o kadar çok kitap var ki.. Benim şimdilik payıma düşenler bunlar diyeyim 🙂 Sizler bu konuda bir liste hazırlayacaksanız evvela birçok kişinin fikrini alın derim. Öyle kitaplar var ki katılmadığınız yönleri dahi sizi eğitiyor. Geliştiriyor. Ben şimdilik bu konuda liste verecek düzeyde değilim. Ne okudum ki ne paylaşayım 🙂 Ama okudukça, tanıtım yapmaya gayret edeceğim inşaAllah.

Allah izin verir de erersem, daha çok gezi yazısı ve şiir okumak istiyorum. ???? Bu yıl her ikisi yönünden öyle yavan geçti ki.. Gezmeyi sevmiyorum, ama mekanların yeri farklı. İz bırakan ve bırakacağını düşündüğüm yerleri görenlerin düşüncelerini özellikle okumak istiyorum ???? Önceden şiir okumaya da epey vakit ayırırdım. Ama bu yıl nedense biraz farklı geçti benim için. Vakit ayırmadım ve pişmanlık yaşıyorum. Çünkü şiirleri çok seviyorum ve beni diri tuttuklarını düşünüyorum birçok açıdan.

Allah izin verir de erersem, daha çok tefekkür etmek istiyorum. Bir sayfayı bir günde, belki bir haftada okumak. Düşünmek, düşünmek ve yine düşünmek.. Bu seneye nazaran daha yavaş yaşamak istiyorum. Bu tempoda nasıl olacak demeyin  🙂 İnşaAllah istersek olur, değil mi

Allah izin verir de erersem #Suredefteri çalışmasını uygulamak istiyorum. İnsaAllah yıl boyunca belirlediğim zaman dilimlerinde bir sure seçip derinlemesine çalışmak istiyorum.
Allah izin verir de erersem, daha erken kalkmak, daha sağlıklı beslenmek ve daha çok hareket etmek istiyorum. Burası biraz kişisel oldu ama, Allahuteala’nın bize emanet ettiği bedenlerimize gereken özeni her zaman gösteremiyoruz. Güzelliklere niyet edelim insaAllah.

⭐
Allah izin verir de yarına erersem, zihnimde toparladığım her bilginin, gözümün gördüğü kulağımın duyduğu her şeyin, kalbimin sızladığı her noktanın, nefesimin kesildiği her heyecanın hakkını veren bir Müslüman olmak istiyorum. Beni köreltecek şeylerden uzak durmak, duramazsam da farkında olmak…

Daha çok çalışmak. Daha çok düşünmek. Daha çok sevmek ????

Sadece sızlanan değil harekete geçen, sadece konuşan değil eyleme döken, sadece sisteme söven değil yapıcı bir Müslüman olmak istiyorum.

Bahanelere sığınan değil vazgeçebilen ya da başlayabilen.

Ertelemeyen.

Heyecanını koruyan. Hevesle değil bilinçle hareket eden.

Yeteneklerinin ve eksikliklerinin farkında olan biri olarak adım atmak istiyorum inşaAllah. İyi yönlerini geliştirebilen ve eksikliklerini giderebilen.

Ne kadar çok şey var konuşulacak değil mi. Geliştirilmesi gereken ne kadar çok şey var… Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun inşaAllah. Attığımız bütün adımları rızası yolunda atmayı nasip etsin. Amin 🙂

2018 için” için 4 yorum

  1. Amin insallah bereketli bir yil olur hepimiz icin.ilimle hasir nesir olur ve bildiklerimizle amel ederiz.

  2. Esselamu Aleykum abla.
    Biraz konu dışında olabilir ama şu sarı renk panoyu nereden temin ettiniz acaba. 🙂

Bir cevap yazın