2018 Sure Defteri / Ezber Planı Dağılımım

Selamun Aleyküm,

Aslında bu kategoride örnek bazı planları ele alıp üzerinde konuşacak, yeri geldiğinde özel durumlar için örnek planlar paylaşacaktım. Ancak kendi planımın dağılımını paylaşarak bismillah diyorum hayırlara vesile olsun inşaAllah 🙂

Öncelikle eğer okumadıysanız Sure Defteri / Ezberleme başlığını okumanızı isterim. Şimdi benim planıma geçelim.

Ben inşaAllah 2018’i kendi aciz ezber seviyeme göre bol ezberli bir yıl olarak planladım. Rabbim nasip ederse bu yıl, geçen yılki gibi ciltli kitaplara gömüldüğüm değil bol bol tefekkür edip sureler üzerine yoğunlaştığım bir yıl geçireceğim. Burada paylaştığım 2018 takvimi, seçilen sureleri kapsamıyor çünkü insan bazen kendi durumuyla başkalarını kıyaslayıp sorun yaşıyor, ben direkt olarak yılı nasıl bölümlere ayırdığımı paylaşmak istedim. Sure ismi vermedim.

Seçtiğim surelerin uzunluklarına göre zaman aralıkları tercih ettim. 19 Mart 2018 üçaylar başlangıcı olduğu için ikinci surem bir gün öncesinden başlıyor çünkü Allahın izniyle üç aylarımı belli bir sure üzerinden çalışarak geçirmek istedim 🙂

Takvimi hızlıca hazırladığım için görsel bazı problemler olabilir hizalama sorunu gibi, bunlara takılmamanızı rica ediyorum. İngilizce bir takvimdi, o sebeple ben sadece ayların isimlerini değiştirip paylaştım, haftanın günlerini değiştiremedim. Kişisel takviminizde buna dikkat edin derim.

 

İndirip kendiniz için çıktı alabilirsiniz. Hayırlı günler 🙂

2018 Sure Defteri / Ezber Planı Dağılımım” için 11 yorum

    1. Selamun Aleyküm, bilgisayardan giriş yaptığınızda tıklayabiliyorsunuz. Ben denedim biraz önce oldu, telefonunuzdan bağlanıyorsanız üzerine basılı tutmayı deneyebilirsiniz.

        1. Malesef bilmiyorum normalde resme sağ tıklayıp kaydediliyor ama.. Mail adresinizi görebiliyorum yollamamı ister misiniz?

  1. İlk kez bi sitede bu kadar dua ettim. Bu kadar kafa yoran bir müslüman görüp mutlu oldum. Allah razı olsun İNŞALLAH. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Sadece bir yerde takıldım sormak istiyorum. Siteye üye olamıyor muyuz? Çünkü aradım bulamadım hiç bi yerde.

    1. Allah razı olsun çok teşekkür ederim 🙂 Bunu bilemiyorum, biraz araştırıp size tekrar yazayım 🙂

Bir cevap yazın