Kur’an’ı Merak Ediyorum / Özkan Öze

Esselamu Aleykum
Bugün sizlere @ozkanoze nin “Merak Ediyorum” serisinin bir kitabini tanitmak istedim. Öncelikle bu seriden bahsedeyim; seri toplam 7 kitaptan oluşuyor. Allah’ı, Peygamberimi, Kur’an’i,Cenneti, Kaderi ve Melekleri merak ediyorum diye konulara ayrılmış. Çocukların hatta büyüklerin dahi aklına takılan bazi sorular güzel bir somutlamayla anlatılmış. Çocukların zihnen böyle bir ihtiyacı oluyor.

Sorularini yanitlarken somut ogelerden yararlanmak onlarin tatmini açısından çok daha güzel. “Kuran eskir mi?” sorusuna bir yanit olarak Güneş’ten yararlanmak gibi.
Kitabin içerisindeki başlıklardan bahsetmem gerekirse “Kur’an niçin Arapça?, Kur’an’ı sadece Türkçe’sinden okusak olmaz mi?, Kur’an’daki bilimsel mucizeleri neden hep Müslüman olmayanlar keşfediyor? Kur’an’da büyük icatlardan mesela uçaklardan söz ediyor mu? Kur’an bize nasil ulastirildi? Neden 23 senede indi?” gibi bir sürü soru ele alınmış. İçerisinde cizimler de mevcut.
Kur’an’i merak ediyorum ele aldığı sorular ve kitabin yapısı itibariyle çok minik olanlara hitap etmiyor. Onlar için “Daha da küçükler için merak ediyorum” diye bir seri daha var. Ben onlari da alip okudum ve çok sevdim insaAllah bir gün de onlari paylaşırım 🙂
Yaz dönemi malum çocuklar Kur’an-i Kerim ile daha fazla hemhal oluyorlar. Bence kitabı okumak için güzel bir dönem.
İnsaAllah hayatimizin her döneminde kitabimizi hakkiyla okur ve yaşarız. Beni bu kitapla israrla tanistiran pek sevdigim @mucahideokur a buradan teşekkürü de bir borç bilirim :))
@ozkanoze hocamizin kitaplarini nacizane çok seviyorum. Biliyorsunuz çocuğum yok ama kendim için alip okuyorum ve çocuklara hediye ederken de kendisinin kitaplarından tercih ediyorum. Diğer çalışmalarına bir göz atmanizi da tavsiye ederim.
Hayirli gunler

Bir cevap yazın