Sayısız Kumbara

Bir biriktirme hikayesi anlatmak istediğim.

Kız kardeşim 6 yaşındayken Mekke-Medine’ye gitmek istediğini söyledi. Küçük bir kız çocuğu için ne sevimlilik.. O yıllarda ben ortaokula gidiyordum. Kardeşim kimi zaman oralara gitmek için ağlıyordu. Televizyonumuzda Kabe’den canlı yayın kanalını listenin üst sıralarına almıştık o sık sık izlediğinden. O zamanlar durumumuz müsait olmadığından bu isteğinin gerçekleşmesi mümkün de olmadı, ama anne-babam onu yıldırmadı.

Bir kumbara alıp gitmek istiyorsa yol, konaklama vs gibi masraflarını biriktirmesi gerektiğini söylediler. Gel zaman git zaman kumbara doldu. Doldukça yerine yenisi geldi.

Şuan 11 yil oldu kardeşim ilk kumbarasina parasını atalı. Elhamdülillah birikti parası.

Muhtemelen bana da teklif etmişlerdir para biriktirmemi ama zihnime on yüz belkide bin kumbara fazla gelmiştir. Oysa hedefini düşünüp çabalayan insan için öyle mi?

Tek tuşla fotoğrafını çekip tek tuşla paylaşıyoruz. Bazen o karedeki bir kitap için kimse kışın ayaklarımızın ıslandığını bilmiyor. Kaç öğlen aç kaldığımızı ya da elden çıkardığımız eşyaları. Rüyamda falanca kitabi gördüm diye anlatıldığı için hediye alanlar bilinmiyor.

O sebeple bu biriktirme hikayesi de burada dursun; ümitsizliğe düştüğünüzde aklınıza 6 yaşındaki küçük bir kizin sayısız kumbarası gelsin 🙂

Sayısız Kumbara” için bir yorum

  1. Bu benim hayatım boyunca duyduğum en güzel hikaye ♥ Küçük kardeşiniz yoluma ışık tuttu, Allah ondan da sizden de razı olsun inşaAllah *-*

Bir cevap yazın